FLAMINGO MELAND dlažba Ořech
Kód: 81


Detailní popis produktu
Proč koupit kamna Flamingo
U kamen řady Flamingo je systém spalování na nejvyšší úrovni a zajišťuje centrální přísun vzduchu z exteriéru, který zajišťuje bezpečnost před výbuchem plynných částí pomocí plynulého přisávání čerstvého vzduchu. Inovativní prvek zajišťuje vysokou účinnost, snížení spotřeby paliva až o 40 % a zejména šetrnost k životnímu prostředí. Množství popela je minimální. Celý spalovací proces je ovládán dvěma táhly, kdy první slouží k regulaci primárního vzduchu, který je zapotřebí k zatopení a rozhoření dřeva. Druhé táhlo slouží k podpoře sekundárního spalování. Jeho otevřením dochází k přísunu předehřátého vzduchu do horní části spalovací komory. Tento vzduch se používá k úspornému a co nejefektivnějšímu průběhu hoření dřeva. Tímto je zajištěna vysoká účinnost a krásné hoření včetně čistého skla.
- Konvekční krbová kamna
Krbová kamna Flamingo patří do skupiny konvekčních, tedy zajišťují plynulé proudění ohřátého vzduchu a rovnoměrné vyhřátí místnosti. - Šamotová vyzdívka
Šamot je základem pro vysokou účinnost a nízkou spotřebu paliva. Zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře. - Popelník
Snadné vysypání popela - Účinnost až 80,72 %
| Typ kamen | teplovzdušná - dvouplášťová, konvekční |
|---|---|
| Jmenovitý výkon celkový | 9 kW |
| Rozsah celkového výkonu | 3 - 12 kW |
| Materiál | ocelový plech 3 a 5 mm, šamot |
| Účinnost | 80,72 % |
| Výhřevnost | 60 - 240 m3 |
| Vývod spalin | 150 mm |
| Délka polen | 35 cm |
| Barva | dlažba ořech |
| Hmotnost | 118,5 kg |
| Emise CO (při 13% O2) | 0,08 % |
| Spotřeba paliva | 2,5 kg/hod |
| Odvod spalin | horní |
| Průměrná teplota spalin | 293 °C |
| Provozní tah | 12 - 14 Pa |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Rozměr kamen (Š x V x H) | 555x1019x417 mm |
| Rozměr topeniště (Š x V x H) | 405 x 280 x 310 mm |
| Rozměr skla (Š x V) | 340 x 280 mm |
| Sekundární spalování | Ano |
| Terciární přívod vzduchu | Ano |
| Externí přívod vzduchu | Ano |
| Průměr externího přívodu vzduchu | 100 mm |
| Ochlazovací smyčka | Ne |
| Vyměnitelná dlažba | Ne |
| Oplach skla | Ano |
| Varná plotna | Ne |
| Elektronická regulace | Ne |
| Typ skla | rovné |
| Norma | EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign |
| Třída energetické účinnosti | A+ |
| Zák. 201/2012 Sb. od 2018 | Ano |
| Přikládání | přední |
| Komínová klapka | Ne |
| Přepravní rozměr palety | 520 x 750 mm |
| Záruka | 5 let |
| Výrobce | HS Flamingo s.r.o. |
| Distributor pro ČR a SR | HS Flamingo s.r.o. |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | kamna teplovzdušná - bez výměníku |
|---|---|
| Záruka: | 5 roků |
| Hmotnost: | 118.5 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
